بنیانگذار شرکت‌های ویرجین به فضا می‌رود

به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس،  این شرکت گردشگری فضایی تاکید کرد که بیست و دومین پرواز فضاپیمای VSS Unity خود را با خدمه کامل ٢ خلبان و چهار متخصص ماموریت از جمله برانسون آغاز به کار می کند تا  «تجربه فضانوردان خصوصی» را آزمایش کند.

ریچارد برانسون یک کارآفرین موفق انگلیسی است که رییس و بنیان‌گذار گروه شرکت‌های ویرجین است. او یکی از شخصیت‌های خودساخته محسوب می‌شود که با تکیه بر تلاش و به کارگیری دانش و هوش مالی توانسته است به این حد از ثروت و موفقیت دست پیدا کند.

وی در سال ۲۰۱۲ به عنوان چهارمین فرد ثروتمند جهان شناخته شد.

برانسون گفت: پس از بیش از ۱۶ سال تحقیق، مهندسی و آزمایش، اکنون شرکت ویرجین گلکتیک،  پیشتاز یک صنعت فضای تجاری جدید است، که قرار است فضا را برای بشر باز کند و جهان را برای همیشه تغییر دهد.

شرکت فضایی ویرجین گلکتیک اعلام کرد: محور توجه این پرواز بر ارزیابی کابین مشتری تجاری با خدمه کامل، نمایش شرایط برای انجام آزمایش های تحقیقاتی متمایل به انسان و تأیید برنامه آموزشی در Spaceport America با پشتیبانی از تجربه پرواز فضایی متمرکز خواهد بود.

خلبانان ماموریت VSS Unity، «دیو مکی» و «مایکل ماسوچی» خواهند بود، در حالی که مربی ارشد فضانوردی «بث موزه»، مهندس ارشد عملیات «کولین بنت» و معاون امور دولت «سیریشا باندلا» در خدمه به برانسون خواهند پیوست.

شرکت فضایی ویرجین گلکتیک در ماه ژوئن  اعلام کرد که پس از اتمام پرواز آزمایشی ۲۲ مه، از قانونگذاران آمریکا برای پرواز مشترییان به فضا تأییدیه گرفته  است.

این پرواز همچنین باعث می شود که برانسون قبل از «جف بزوس»، میلیاردر همکار خود  به فضا رود. خبر سفر جف بزوس به فضا پیش‌ تر منتشر شده بود. مقدمات سفر او را شرکت فضاپیمایی خودش به نام «بلو اوریجین»  فراهم کرده است. این شرکت اعلام کرده است که بزوس همراه برادرش و یکی از برندگان مزایده ۲۸ میلیون دلاری این شرکت، ۲۰ ژوییه (۲۹ تیر) راهی فضا می‌ شوند. در این سفر، یک زن فضانورد به نام «والی فانک» که ۸۲ سال دارد هم تیم بزوس را همراهی می‌ کند.

آی آر چمکو

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

کشف سیاه چاله‌ای که ستاره‌های نوترونی را بلعید

به گزارش روز پنج شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از روزنامه واشنگتن پست، برخورد عظیم میان …