خانه‌ خلاق کاشان به بهره‌برداری رسید

به گزارش ایرنا، سه خانه خلاق و نوآوری به نام‌های خانه خلاق بهزاد “ب” در تهران، خانه خلاق قزوینی‌ها در اصفهان و خانه خلاق گذر در کاشان با سرمایه گذاری ۱۹ میلیارد تومانی بخش خصوصی و ۸۵۰ میلیون تومان سرمایه گذاری بخش دولتی در قالب وام به بهره برداری رسیدند.

با راه اندازی این ۳ خانه خلاق و نوآوری در کشور در مجموع ۹ خانه خلاق و نوآوری در کشور راه اندازی شده و فعال هستند.

خانه خلاق در تلاش است تا با شناسایی، آموزش و همراهی در اجرای استارتاپ‌ها، کسب و کارها و طرح‌های فعال در حوزه‌های مختلف در توسعه کمی و کیفی بازار صنایع خلاق و صنایع فرهنگی ایران نقشی اساسی ایفا کند.

خانه‌های خلاق کاشان شامل کسب و کارهای دیجیتال و فضای مجازی، صنایع دیداری و شنیداری، صنایع دستی، گردشگری و میراث فرهنگی، هنرهای تجسمی و هنرهای نمایشی، بازی، اسباب بازی و سرگرمی، طراحی و معماری، یادگیری، نشر و چاپ، گیاهان دارویی و طب سنتی است.

با توجه استقرار صنایع خلاق، فرهنگی و کسب و کارهای دیجیتال در منطقه شمال استان اصفهان و بسترهای مناسب برای تولید و توسعه این کسب و کارها، تشکیل خانه خلاق می‌تواند بستری برای شکوفاسازی ظرفیت‌های این منطقه باشد.

خانه نقلی کاشان با ۲۰۰ مترمربع نمونه ای از خانه های مردمی با قدمت قاجاریه در پشت مسجد آقا بزرگ و در زیر گذر آب انبار خان واقع شده است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر، در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

آی آر چمکو

درباره ی kuop26598

مطلب پیشنهادی

راهکار جدید برای درمان عفونت گوش میانی

به گزارش روز پنج‌شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از پایگاه خبری ساینس، این دستگاه …